Ziemeļlatvijas Mežsaimnieks sēj sēklas ilgtspējīgai un inovatīvai nākotnei

Ar uzņēmuma Digital Mind palīdzību Ziemeļlatvijas Mežsaimnieks (ZLM) ir ieviesis centralizētu projektu un datu pārvaldības sistēmu, kas nodrošina efektīvu un intuitīvu uzdevumu piešķiri un izpildi. Digital Mind ieviesa labi pārbaudītu risinājumu, kura pamatā ir Microsoft ekosistēma, un to veido modeļa vadīta programma, pakalpojums Power Automate un vide SharePoint. Izlemjot par šo pārveidi, ZLM ir apliecinājis savu apņemšanos veicināt inovācijas un klientu apmierinātību.

 

Kopš 2014. gada ZLM sniedz mežsaimniecības pakalpojumus strauji augošā un konkurētspējīgā nozarē. Šajā laikā tas ir izveidojies par modernu un klientiem draudzīgu uzņēmumu. Ar mežsaimniecību saistītie jautājumi un problēmas nespeciālistam bieži vien var šķist biedējoši, un ZLM ir izvēlējies svaigu un vienlaikus lietišķu pieeju — uzņēmuma lozungs ir šāds: “Mežrūpniecība ir aizaugusi ar mītiem. Pienācis laiks sākt apsaimniekot savu mežu ar svaigu pieeju.” Potenciālie klienti var būt droši par šādas attieksmes patiesumu — uzņēmums to ir pierādījis, uzņemoties vērienīgu digitālo pārveidi.

Bez riska apmaldīties mežā

Dažas no problēmām, ar kurām ZLM saskārās pirms sadarbības ar Digital Mind:

  1. Projektu vadības procesi tika apstrādāti manuāli, un pēc tam bija grūti izsekot tiem līdzi.
  2. Nebija viegli pārvaldīt, atrast un kategorizēt datus, un trūka līdzekļa, ar ko piešķirt dažādus piekļuves līmeņus.
  3. Problēmas ar darba plānošanu, produktivitāti un projektu termiņiem.
  4. Tādas platformas trūkums, kas varētu nodrošināt analītikas un atskaišu veidošanas iespējas.

Pārliecinošā un intuitīvā pieeja, ko nodrošina Digital Mind piedāvātais digitālais risinājums, ļauj novērst visas minētās problēmas. Modeļa vadītas programmas ieviešana ļāva uzņēmumam izmantot informācijas paneļus, formas, skatus un diagrammas — apkopotas vienā platformā ar lietotājam draudzīgu interfeisu, kurā piedāvātas dažādas pieejamības funkcijas.

Power Automate ieviešana pavēra iespēju izveidot automatizētus procesus, tādējādi racionalizējot uzdevumus, kas atkārtojas. Power Automate ir Microsoft pakalpojums, kas palīdz organizācijām veidot automatizētas darbplūsmas starp dažādām programmām un pakalpojumiem, lai sinhronizētu failus, saņemtu paziņojumus, apkopotu datus un veiktu citas darbības.

Lēmums par Microsoft platformas izmantošanu ir viegli izskaidrojams — tā nodrošina savstarpēji saistītu ekosistēmu ar labi pārbaudītiem un plaši izmantotiem rīkiem. Microsoft produkti arī turpmāk, visticamāk, būs atbilstoši un konkurētspējīgi, tāpēc nepastāv risks pēkšņi attapties ar novecojušu vai neatbalstītu programmatūru. Veikt ieviešanu ZLM uzticēja uzņēmumam Digital Mind, un šīs izvēles pamatā bija dažu vadošo darbinieku iepriekšējā pieredze. Lēmums projektu uzticēt sertificētam Microsoft partnerim ar pierādītiem sasniegumiem apliecina ZLM skaidro redzējumu par to, ko uzņēmums vēlas sasniegt — taustāmus rezultātus ar reāliem un pārbaudītiem risinājumiem.

Uzvar digitālā veiklība

ZLM digitālā pārveide atmaksājās — pirmie šo uzlabojumu sniegtie ieguvumi bija jūtami jau pirmajās nedēļās. Tagad uzņēmums izmanto jaudīgu un daudzpusīgu platformu, ar ko var efektīvi pārvaldīt projektus un darbplūsmas. Uzņēmums var glabāt, koplietot un analizēt datus, izmantojot efektīvus rīkus, un uzlabot darba produktivitāti ar automatizācijas un mākslīgā intelekta palīdzību, kā arī izsekot līdzi savu darbinieku sniegumam. Tagad uzņēmums var gūt labāku ieskatu savā uzņēmējdarbībā, kas ilgtermiņā uzlabo tā konkurences priekšrocības.

 

Kāds no Digital Mind klientiem bija patīkami pārsteigts, jo “tas nebija tik sarežģīti, kā varētu sagaidīt no IT projekta”. Digitālo risinājumu ieviešanas projekti dažkārt tiek uzskatīti par pārāk nesaprotamiem — visticamāk, tas ir mīts, kas saglabājies no tiem laikiem, kad personālie datori bija skapja lielumā. ZLM pieredze liecina par ko gluži citu — digitālie risinājumi var būt samērā viegli ieviešami un sniegt tūlītējas priekšrocības, ja vien zināt, ko vēlaties, un atrodat īsto partneri, kas to nodrošinās.

 

ZLM izvēlējās digitalizācijas un inovāciju ceļu. Uzņēmums, kas tāpat jau bija cienījams un vispāratzīts arī pirms sadarbības ar Digital Mind, ar šo apņemšanos tagad ir izdarījis vairāk, nekā cerēts, parādot dziļu izpratni par mūsdienu uzņēmējdarbības vidi, kas prasa pastāvīgu elastību.

 

Ļoti maz cilvēku mūsdienās iebildīs pret apgalvojumu, ka nākotnē dominēs digitālie risinājumi, — taču ir svarīgi saprast, ka tas nenotiks brīnumainā kārtā pats no sevis. Šie jaunie risinājumi un ar tiem saistītie ieguvumi prasa aktīvu iesaistīšanos, pat zināmu kāri pēc riska. Kā vienmēr — nākotne piederēs drosmīgajiem, un Ziemeļlatvijas Mežsaimnieks, šķiet, ir tai labi sagatavojies.