24.03.2021.

Digital Mind

Vebināra video atskats 1/7: Uzņēmumu informācijas pārvaldība

4. martā Digital Mind sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju Eversheds Sutherland Bitāns organizēja tiešsaistes konferenci par uzņēmumu informācijas pārvaldību postkovida realitātē (angl. - Enterprise Information Governance in the New Normal). Tuvāko nedēļu laikā regulāri publicēsim pilnus prezentētāju uzstāšanās ierakstus gan Digital Mind mājaslapā, gan Digital Mind Youtube kanālā.

Edgars Stafeckis - Uzņēmumu informācijas pārvaldība

Šo rakstu sēriju iesākam ar Digital Mind partnera un SigningServices līdzdibinātāja Edgara Stafecka uzstāšanos par uzņēmumu informācijas pārvaldību. Prezentācijas laikā tiek izskatīti digitālās transformācijas jautājumi, izmaksu optimizācija caur elektronisku informācijas pārvaldību, informācijas dzīvescikls un atbilstība datu aizsardzības regulām, kā arī citi aktuāli temati.


Par šiem un citiem aktuāliem biznesa tehnoloģiju jautājumiem Edgars Stafeckis sniedza interviju diena.lv, kuras ieskatu varat redzēt zemāk, taču pilna intervija pieejama šeit.

Kā iespējams noteikt, kāds varētu būt ekonomiskais efekts no informācijas pārvaldības ieviešanas?

Kas attiecas uz finanšu ieguvumiem, tad tos var noteikt, izmantojot dažādus salīdzinošus rādītājus. Piemēram, cik daudz laika darbinieki velta dokumentu meklēšanai. Kā liecina 2019. gada beigās veikts liels pētījums, vidēji viena dokumenta meklēšanai mūsu reģiona uzņēmumos, kur nav atbilstīgas informācijas pārvaldības, bija nepieciešamas vidēji 18 minūtes. Tāpat 83% uzņēmumu pārstāvji atzina, ka viņiem vismaz reizi nācies atjaunot kādu dokumentu, jo to vienkārši nav izdevies atrast. Tas nozīmē, ka informācijas atrašanai bieži tiek tērēts vairāk darbinieku laika, nekā tās izmantošanai.
Mēs saviem jaunajiem klientiem piedāvājam arī esošās situācijas detalizētu analīzi, un Baltijas valstīs tāds vidējais rādītājs ir, ka biroja darbinieks līdz 40% darba laika tērē informācijas apstrādei, atrašanai, nodošanai kolēģiem un citām līdzīgām darbībām. Informācija arī tiek meklēta ne jau tāpat vien, bet gan kādu konkrētu biznesa procesu ietvaros, un ja tiek ievērojami samazināts tiem nepieciešams laiks, tas ļauj uzlabot darba efektivitāti, noslēgt vairāk līgumu, apkalpot vairāk klientu – kas nu kurā gadījumā ir nepieciešams. Balstoties uz šo laika samazinājumu arī ir iespējams veikt aplēses par ieguvumiem un ietaupījumiem.

Saistīti raksti: