PVN grāmatošana no norakstītajiem pamatlīdzekļiem

Tas ir viens no katru mēnesi veicamajiem darbiem, kas padara mūsu grāmatvedi nepieejamu uz nedēļu (mēneša beigas/sākums vai mēneša 20-tie datumi, kad ir jāiesniedz atskaites). Ja mēs vēlamies saņemt palīdzību no šiem speciālistiem, neliekot viņiem darīt vairāk virsstundu darba, lai atgūtu pazaudēto laiku, mums ir jāpalīdz viņiem, automatizējot izpildāmos uzdevumus.

Šoreiz uzdevums ir izveidot atskaiti par norakstāmajiem pamatlīdzekļiem (nolietotajām iekārtām) pāris konkrētām inventāra grupām. Pēc tam šie dati tiek izmantoti, lai ģenerētu grāmatošanas žurnālu pievienotās vērtības nodoklim (katrai inventāra grupai ir savs virsgrāmatas konts vai korespondējošais konts).

Lietotāji strādāja programmā Excel, lai aprēķinātu PVN kopsummas katrai grupai. Robotam, kas ir programmatūra, nav nepieciešama Excel palīdzība, lai risinātu matemātikas uzdevumus, jo tas vienkārši filtrē un aprēķina PVN kopsummas “galvā” un iegrāmato tās. Tagad cilvēkiem vairs nav jāveic tik vienkāršs, bet laikietilpīgs uzdevums. Turklāt robots to dara vismaz 5 reizes ātrāk un, kas ir vēl svarīgāk, bez kļūdām.

Lielākais izaicinājums šī procesa automatizēšanā? Patiesībā šeit nebija reālu izaicinājumu, taču ir ļoti svarīgi identificēt cilvēka veiktās šī procesa daļas, kuras var optimizēt vai pat izlaist, jo robots var izdarīt šo konkrēto darbību citādi.

RPA tēmas: ,