Power Platform – ērti risinājumi procesu automatizācijai bez programmēšanas

Vārds automatizācija nāk no Senās Grieķijas, un pirmais, kas to lietoja, bija grieķu dzejnieks Homērs, kurš aprakstīja priekšmetus, kas darbojas pēc savas gribas. Tas nozīmē, ka šis koncepts ir pazīstams vairāk nekā  3000 gadu. Cilvēku prātus vienmēr ir nodarbinājis jautājums, kā lietas darīt efektīvāk un ātrāk. Liela daļa no tā, ko redzam apkārt, ir cilvēka radītas, un viņa radošuma potenciālam nav robežu, taču viens būtisks resurss gan ir ierobežots, un tas ir laiks. Ja cilvēks visu savu darba laiku varētu veltīt inovācijām, tad sasniegumu būtu daudz vairāk, diemžēl daudz laika jāpavada atkārtotām, manuālām darbībām, kas nerada pievienoto vērtību.

Šobrīd biznesa automatizācijas procesu ieviešana Baltijā ir īpaši aktuāla, jo visas Baltijas valstis jau tuvākajā desmitgadē sastapsies ar lielu izaicinājumu – darbaspēka trūkumu. Iedzīvotāji vecuma grupā no 50-64 gadiem tuvākajos 10-15 gados pametīs darba tirgu. Viņus aizvietos tie, kuriem šobrīd ir 15-25 gadi,  bet diemžēl iedzīvotāju skaita kritums šajā grupā ir dramatisks. Demogrāfiskie dati liecina, ka divu darbinieku vietā nāks tikai viens. Tas nozīmē, ka uzņēmumiem un iestādēm ir jādomā, kā procesus automatizēt, nodot robotiem, un atbrīvot darbiniekus no manuālām darbībām, lai viņi savu laiku varētu veltīt intelektuālākam darbam.

Lai risinātu darbaspēka problēmu, tajā skaitā akūto IT speciālistu trūkumu, lielie tehnoloģiju ražotāji ir radījuši platformas un risinājumus, kas ļauj lieliem uzņēmumiem pašiem bez papildu IT resursu piesaistes izstrādāt automatizācijas rīkus savām vajadzībām.

Microsoft Power Platform produkti ir:

  • Power BI – biznesa analītikas, datu vizualizācijas risinājums,
  • Power Apps – mobilo aplikāciju izstrādes platforma, kas ļauj veidot aplikācijas uzņēmumu iekšējām vajadzībām,
  • Power Automate – procesu automatizācijas rīks, piedāvājot daudz gatavu risinājumu,
  • Power Virtual Agents – inteliģentie virtuālie aģenti jeb čatboti.

Visus šos produktus iespējams savā starpā integrēt, tajā skaitā arī ar citiem Microsoft un citu ražotāju izstrādātiem risinājumiem.

Video “Digital Mind” partneris un dizaina risinājumu arhitekts Māris Miezītis demonstrē piemēru, kā ar Power Automate bez programmēšanas dažās minūtēs ir iespējams apmācīt sistēmu atpazīt rēķinus, lai pēc tam tos tālāk apstrādātu un kvalitatīvi izmantotu.

Digital Mind piedāvā datu apstrādes un biznesa procesu automatizācijas risinājumus izstrādāt, izmantojot Microsoft PowerPlatform ietvaru un instrumentus. Sazinies ar mums, lai aprunātos par Tava uzņēmuma procesu automatizācijas iespējām!

Mēs – Digital Mind palīdzam lielām un vidējām organizācijām ieviest ilgtspējīgu biznesa praksi, digitalizējot to būtiskos procesus. Mūsu procesu digitalizācijas risinājumi atbalsta vides – sociālās – pārvaldības stratēģijas un ļauj klientiem dažādās nozarēs koncentrēties uz ilgtspējīgu finanšu izaugsmi, darbinieku labklājību un pozitīvu ietekmi uz sabiedrību.