04.04.2019.

Digital Mind

Noslēdzies pirmais Latvijas Skolu Atvērto Datu Hakatons

Digital Mind partneris Aivars Baļčuns dalās pārdomās par finālā pieredzēto.

Pirms dažām dienām noslēdzās pirmais Latvijas Skolu Atvērto Datu Hakatons, kura laikā skolēni fokusētāk izzināja atvērto datu iespējas un radīja jaunus risinājumus.

Digital Mind AS bija tas gods atbalstīt šo pasākumu, jo mums ir svarīgi, lai Latvijā tiek veicināta domāšana un rīcība jaunu, inovatīvu un uz datiem balstītu risinājumu radīšanai un pielietošanai. Vēl jo svarīgāks ir tieši šis pasākums, jo tā mērķauditorija ir skolēni!

Vairāk par Latvijas Skolu Atvērto Datu Hakatonu var lasīt LATA Facebook pasākuma lapā un LATA mājaslapā

Attēlā - balvu pasniegšana 10. - 12. klašu grupā

29. martā norisinājās hakatona laikā sagatavoto ideju prezentēšana, kuras laikā žūrijas locekļi sniedza savus vērtējumus un komentārus. Digital Mind šajā žūrijā pārstāvēja mūsu partneris Aivars Baļčuns, kurš dalās pārdomās par finālā pieredzēto:

"Biju pagodināts par iespēju piedalīties šādā pasākumā, uzņemoties tik svarīgo žūrijas locekļa lomu. Jau pirmā prezentācija mūs - visus žūrijas locekļus - ļoti patīkami pārsteidza un darbu kvalitātes latiņa tika pacelta būtiski augstāk nekā mēs bijām iedomājušies pirms pasākuma. Prezentētās problēmas un to piedāvātie risinājumi bija ļoti interesanti, komandas bija ielikušas tiešām lielu darbu. Attiecībā uz atvērtajiem datiem vēlos uzsvērt 3 komandas:

  • Olimps 3D par izmantoto rekordlielo datu apjomu (19 datu kopas);
  • OPLoRD par uzņēmību, rakstot iesniegumu, lai saņemtu piekļuvi pie datiem, kuri pirms tam nebija atvērti, kā arī par kļūdu atrašanu un labošanu šajos saņemtajos datos – tas ir jau pavisam cits līmenis! Šī komanda ne tikai izmantoja, bet arī sakārtoja datus, lai tie būtu kvalitatīvi un pareizi;
  • Pa graudiņam par to, ka paši, patērējot ne mazum laika, izveidoja jaunu atvērto datu kopu par Latvijas ievērojamākajiem skatu torņiem. Šie dati un komandas radītā skatu torņu karte ir lieta, ko labprāt izmantotu es pats, dodoties kāda izbraucienā pa Latviju ar saviem bērniem.

Biju gandarīts redzēt, ka Latvijā ir jaunieši, kuriem "acīs deg uguntiņa" un kuri ir gatavi savā brīvajā laikā ieguldīt tik nopietnu darbu, mācīties, radīt, uzklausīt mentorus! Mūsu biznesā šādi gaiši un domāt spējīgi jaunieši būs noderīgi, kad viņi nonāks darba tirgū!"