Izmantojot “low code”, uzņēmuma procesu digitalizācijā var iesaistīties ne tikai datorspeciālisti

Straujā tehnoloģiju attīstība un Covid-19 pandēmija ir radījusi apstākļus, kuros uzņēmumiem jābūt ļoti dinamiskiem  un “digitāli elastīgiem”, jo tradicionālā pieeja biznesam vairs nespēj apmierināt klientu vajadzības, uzskata uzņēmuma “1ClickFactory” Power Platform risinājumu arhitekts un komandas vadītājs Tautvids Dagis. Digitalizācijas projektus, kurus uzņēmumi bija plānojuši veikt 2 gadu laikā, pandēmija piespieda īstenot dažos mēnešos – bija ātri jāpielāgojas darbam attālināti un digitālai pakalpojumu nodrošināšanai.

T. Dagis norāda, ka “low code” paver daudz lielākas iespējas procesu digitalizācijai, un to var izdarīt daudz īsākā laikā. Šī pieeja palīdz ātri radīt aplikācijas, tās pielāgot konkrētām uzņēmuma vajadzībām un laikus reaģēt uz pārmaiņām. “Low code” pielietojams biznesa inteliģences, biznesa aplikāciju, robotikas procesu automatizācijas un citiem mērķiem. T. Dagis “low code” pieeju salīdzina ar 3D printera izraisīto revolūciju, kas padarīja ātrāku, izdevīgāku un lētāku arī mazu pasūtījumu īstenošanu.

Speciālists norāda, ka, radot aplikācijas vai botus ar “low code” palīdzību, tiek izmantoti gatavi paraugi, tāpēc to radīšanā var iesaistīties ne tikai datorspeciālisti, bet arī uzņēmuma darbinieki, kas pārzina biznesa procesus, nodarbojas ar procesu uzlabošanu, labi pārzina darbu Excel programmā.

Šī iemesla dēļ prognozē, ka tuvāko 5 gadu laikā tiks radītas vairāk nekā 500 miljonu aplikāciju, kas ir vairāk nekā pēdējos 40 gados kopā.

“Lai gan “low code” ātri un salīdzinoši vienkārši palīdz uzlabot procesus, tas nenozīmē, ka datorspeciālisti nākotnē vairs nebūs vajadzīgi, tiem joprojām būs jārūpējas par sistēmu drošību, sarežģītāku programmatūru izstrādi, savu kolēģu apmācīšanu un konsultēšanu,” uzsver T. Dagis.

Globālais pētniecības un konsultāciju uzņēmums “Gartner” izpētījis, ka kopš Covid-19 pandēmijas sākuma pieprasījums pēc aplikāciju un programmatūru izstrādes audzis piecas reizes un lielākā daļa uzņēmumu cīnās par augsti kvalificētu datorspeciālistu piesaisti. Tāpat pētījums liecina, ka daudzi arī nākotnē plāno turpināt darbu attālināti vai attālināto darbu kombinēt ar darbu klātienē, jo krīzes situācija apliecināja, ka tas ir iespējams.

“1ClickFactory” Power Platform risinājumu arhitekta un komandas vadītāja Tautvida Daga uzstāšanās pieejama šeit: