Ieviest e-parakstīšanu ir vienkārši ar „SigningServices”

Parakstīt dokumentus elektroniski nozīmē virzīties uz priekšu un, izmantojot digitālo rīku iespējas, kļūt efektīvākiem un inovatīvākiem.

Kopš drošajam e-parakstam ir tāds pats spēks kā ar roku rakstītajam, vairs nav nepieciešams mērot ceļu, izmantot pasta vai kurjera pakalpojumus, lai parakstītu svarīgus dokumentus — līgumus, aktus, veidlapas, apliecinājumus u. c. E-paraksta lietošana Latvijā kļūst arvien populārāka, un tas paver plašas digitalizācijas iespējas uzņēmumiem — var automatizēt procesus un pilnveidot klientu servisu tiešsaistē. „Digital Mind” piedāvā risinājumu „SigningServices”, kas vienkāršo e-parakstīšanas ieviešanu un lietošanu.

Pašlaik Latvijā elektroniski parakstīt dokumentus var ar „Smart-ID” (QES līmeņa kontiem), kā arī ar PMLP izdotajām eID kartēm, LVRTC izdotajām eParaksts kartēm un mobilo lietotni „eParaksts mobile”. Elektroniska dokumentu parakstīšana kļūst arvien populārāka un piedzīvo strauju lietošanas pieaugumu: 2018. gadā ID kartes dokumentu parakstīšanai tika izmantotas gandrīz 900 000 reižu (pieaugums pret iepriekšējo gadu — apmēram 30 %). Šobrīd vairāk nekā pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju ir izsniegta ID karte, kurā nu jau kādu brīdi pēc noklusējuma ir e-parakstīšanas iespēja. Jūlijā „Smart-ID” lietotāju skaits sasniedza 750 000 cilvēku, no kuriem apmēram 200 000 ir kvalificētās e-parakstīšanas iespēja. Kopumā šobrīd Latvijā ir apmēram 300 000 lietotāju, kuri izmanto e-parakstīšanu ar „Smart-ID” vai LVRTC produktiem. Lietotāju skaits strauji pieaug, pateicoties bankām, kuras pāriet uz „Smart-ID” izmantošanu attālinātiem darījumiem (internetbankās, telefonbankās) un izsniedz „Smart-ID” kontus ar e-parakstīšanas iespēju (no lietotāju viedokļa „Smart-ID” fons ir baltā, nevis zaļi zilā krāsā), kā arī LVRTC aktivitātēm un vispārējām digitalizācijas un informācijas drošības tendencēm.

E-parakstīšana kļūst ērtāka un kļūst par vispārpieņemtu praksi

Ko tas nozīmē uzņēmumiem?

Arvien vairāk jūsu klientu un sadarbības partneru var izmantot vai jau izmanto e-parakstu. Tas paver plašas iespējas padarīt iekšējos procesus efektīvākus un jūsu pakalpojumus pieejamākus klientiem attālināti. Pārejot uz elektronisku dokumentu parakstīšanu, lielākais uzņēmuma ieguvums ir uzlabots klientu serviss un ietaupīts darbinieku laiks, kas vairs netiek izmantots dokumentu printēšanai, nosūtīšanai, parakstīšanai, kontrolei, skenēšanai, arhivēšanai.

Dokumenta elektroniska parakstīšana kopumā aizņem apmēram 7,5 reizes mazāk laika nekā fiziska apstrāde un parakstīšana.

Līdz šim e-parakstīšana pārsvarā tika izmantota sadarbībai ar valsts iestādēm, tomēr vērojama tendence, ka tieši uzņēmumi arvien vairāk ievieš e-parakstīšanu savos procesos un tiešsaistes kanālos.

Kādēļ izmantot drošu elektronisku parakstu un autentificēšanu? Ir dažādi veidi, kā elektroniski parakstīt dokumentus un apliecināt savu identitāti, piemēram, tiešsaistes servisos izveido kontu, kurš turpmāk tiek izmantots dokumentu parakstīšanai; daudzi servisi ļauj pieslēgties, izmantojot sociālo tīklu kontus, vai reģistrēties tiešsaistē. Minētie un virkne citu variantu ir piemērojami atkarībā no konteksta, uzņēmuma risku vadības politikas un normatīvā regulējuma. Pamatjautājums ir lietotāja identitāte un paraksta juridiskais spēks. Izmantojot „Smart-ID”, ID karti vai „eParaksts mobile”, var būt drošs par lietotāja identitāti un paraksta derīgumu — to pamatā ir valsts piešķirta un pārvaldīta iedzīvotāju elektroniskā identitāte.

Droša autentifikācija vienāda ar personas identificēšanu klātienē, uzrādot dokumentu, un parakstīšana ar drošu elektronisku parakstu pielīdzināma ar roku rakstītam parakstam.

Lai ieviestu e-parakstīšanu savos tiešsaistes kanālos, iekšējās sistēmās un procesos, „Digital Mind” piedāvā inovatīvo risinājumu „SigningServices”.

 „SigningServices” ir integrācijas risinājums, kurš vienkāršo e-parakstīšanas ieviešanu.

„SigningServices” nodrošina:

  • ātru rezultātu — pavisam īsā laikposmā jūsu uzņēmums jau var izmantot e-parakstīšanu iekšējās sistēmās, klientu apkalpošanas portālos vai lietotnēs;
  • fleksibilitāti — risinājums atbalsta gan „Smart-ID”, gan LVRTC produktus e-parakstīšanai, kā arī ir vienkārši integrējams visdažādākajās sistēmās un procesos;
  • drošību — risinājums atbilst augstākajām drošības prasībām un nepieļauj neautorizētu personu piekļūšanu parakstāmajiem dokumentiem;
  • kontroli — risinājums ir pilnīgā uzņēmuma kontrolē un darbojas uzņēmuma ugunsmūru iekšpusē;
  • ekonomisku ieguvumu — lietojot e-parakstīšanu, jūs ietaupīsiet naudu un darbinieku laiku, turklāt risinājumu var iegādāties vai īrēt.

„SigningServices” var izmantot arī tādu elektronisku dokumentu parakstīšanai, kuros nav nepieciešams drošs elektroniskais paraksts, piemēram, piegādes aktu vai klientu iesniegumu parakstīšana ar planšetdatoru, kurā lietotājs pašrocīgi parakstās uz planšetdatora ekrāna.

„Digital Mind” palīdz klientiem kļūt maksimāli efektīviem, izmantojot digitālās iespējas un tehnoloģiskos risinājumus. Dokumentu elektroniska parakstīšana ir plaši lietojama dažādos procesos, un „SigningServices” parūpēsies, lai tas notiek vienkārši, droši un izdevīgi.

Informācija par SigningServices