Ieviešot RPA, uzņēmuma procesi kļūst skaidrāki un caurspīdīgāki

Pirms diviem gadiem alkoholisko dzērienu ražotājs un izplatītājs “Amber Beverage Group”, izvērtējot iekšējos procesus, secināja, ka datu un dokumentu apstrāde prasa pārāk ilgu laiku un ir nepieciešams palielināt procesu efektivitāti, ātrumu un kvalitāti. Divu gadu laikā uzņēmums “pieņēma darbā” piecus robotus. “Amber Beverage Group” Biznesa procesu attīstības vadītājs Saimons Žirnis uzsver, ka ieviešot robotikas procesu automatizāciju (RPA), procesi kļūst skaidrāki un saprotamāki.

“Pirms robotikas procesu automatizācijas ieviešanas obligāti jāveic esošo sistēmu un procesu audits. Tā rezultātā ne tikai ieviesīsiet procesu automatizāciju, bet arī pašus procesu padarīsiet skaidrākus un caurspīdīgākus lietotājiem. Audita rezultātā labi redzams, kādas darbības ir liekas un jāizslēdz no ķēdes,” stāsta S.Žirnis.

Robotu unikālās īpašības –  tie nekad neguļ, strādā 24/7 365 dienas gadā, vienmēr ir fokusēti un darbojas ātri. Tas pozitīvi ietekmē uzņēmuma izmaksas, jo nav nepieciešams palielināt darbaspēku.

“Gala rezultātā automatizējām 130 procesus, un šobrīd roboti dienā paveic aptuveni 600 uzdevumus un mēnesī strādā 720 stundas. Viena robota stunda atsver aptuveni četru cilvēku darba stundas,” pieredzē dalās S.Žirnis.

RPA var visu laiku attīstīt, jo, pārrunājot darba procesu ar vadību, veicot darbinieku aptaujas un procesu auditus, var identificēt jaunas darbības, ko automatizēt.

S.Žirnis iesaka vairāk investēt RPA izstrādes procesā, jo tas garantēs, ka vēlāk būs mazāk jāiegulda uzturēšanā un uzlabošanā: “Var turpināt izmantot arī sistēmu integrāciju, bet šis process parasti mēdz būs smagnējs un resursus prasošs. RPA noteikti ir vienkāršāka un ātrāka.” Tāpat viņš aicina robotus iesaistīt darba kolektīvā, proti, iepazīstināt darbiniekus nevis kā ar jaunu tehnoloģiju, bet jaunu darba kolēģi.

“Amber Beverage Group” Biznesa procesu attīstības vadītāja S.Žirņa prezentāciju var noskatīties šeit.

Mēs – Digital Mind palīdzam lielām un vidējām organizācijām ieviest ilgtspējīgu biznesa praksi, digitalizējot to būtiskos procesus. Mūsu procesu digitalizācijas risinājumi atbalsta vides – sociālās – pārvaldības stratēģijas un ļauj klientiem dažādās nozarēs koncentrēties uz ilgtspējīgu finanšu izaugsmi, darbinieku labklājību un pozitīvu ietekmi uz sabiedrību.