27.04.2021.

Digital Mind

FORRESTER: Darbavietas automatizācija un mākslīgais intelekts ir šeit uz palikšanu

2020. gadā iesākušās pārmaiņas mūsu darba ritmos pilnā sparā turpinās arī šogad, tādēļ atbalstam nepieciešamas jaunas tehnoloģijas. Pandēmijas ietekmē astoņpadsmit miljoni ASV darbinieku veiks darbu no mājām, un tas skars visus – no speciālistiem līdz biroju darbiniekiem.

35% uzņēmumu vairos darbu ar mākslīgo intelektu

Daudzi uzņēmumi ieguldīs sarunvalodas mākslīgajā intelektā, mašīnmācībā un aparatūras attīstībā, lai palīdzētu pierast pie virknes no darba izmaiņām: Darbinieki, kas strādā no mājām, redzēs, ka darba automatizācija veic uzdevumus, kas iepriekš tika veikti birojā vai kuriem bija lielākas darbaspēka izmaksas, piemēram, datu apstrāde un migrācija, klientu apkalpošanas atbalsts un iegūto dokumentu apstrāde.

Forrester prognozē, ka līdz 2021. gada beigām katru ceturto attālināto darbinieku tiešā vai netiešā veidā atbalstīs jauni automatizācijas veidi. Tiešais atbalsts būs retāk pieejams, piešķirot robotu atsevišķiem darbiniekiem, lai tas darbiniekiem ikdienas darbā sniegtu atbalstu atsevišķos atsevišķos soļos. Bet netiešais atbalsts plauks un zels, jo robotu procesu automatizācijas (RPA) robotu paliks arvien aktuālāka procesos, kas bieži vien nav redzami cilvēkiem, kuri strādā no mājām. Piemēram, dažādas informācijas - datu, pieteikumu apstrāde, atskaišu sagatavošana un citi, piemēri, kurus variet aplūkot mūsu RPA piemēru sadaļā.

Lai labāk integrētu automatizāciju daudzpusīgā, plašā un nemierīgu laiku skartā darbaspēkā, uzņēmumiem jāveido darba pieredzes grupas un jāveic šī pāreja uz automatizāciju, “iesaistot procesā arī cilvēkus”.

Raksts tulkots no angļu valodas, Forrester Predictions 2021


Mazāk, nekā četru stundu laikā tu:

  • gūsi saprašanu par RPA
  • dzirdēsi par Baltijas uzņēmumu personīgo pieredzi ar RPA
  • pieredzēsi līdz šim nebijušu diskusiju starp četru nozaru viedokļu līderiem par robotu ētiskumu un cilvēku inteliģences apvienošanu
  • iemācīsies patstāvīgi identificēt automatizācijas punktus savā uzņēmumā